ZDROWIE I HARMONIA/EDUKACJA I RELAKS

Wiesława Mazur

Terapeutka, Specjalistka Terapii Pedagogicznej, Certyfikowana Trenerka Kinezjologii Edukacyjnej w swojej pracy stosuje „Brain Gym” – metodę doktora Paula Dennisona i Gail Dennison.

Terapeutka, specjalistka w dziedzinie terapii pedagogicznej ukierunkowanej na pracę z osobami, które mają specyficzne trudności w uczeniu się, spowodowane dysleksją, dysgrafią i dysortografią oraz deficytem koncentracji uwagi.  Certyfikowana trenerka Kinezjologii Edukacyjnej w swojej pracy stosuje „Brain Gym” – metodę doktora Paula Dennisona i Gail Dennison.

W kontaktach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi stosuje najskuteczniejsze techniki pracy z ludzkimi emocjami i sposobami myślenia oraz zachowaniami. Wykorzystuje wiedzę z zakresu wielu różnych dyscyplin naukowych. Diagnozuje problemy, pomaga w ich rozwiązywaniu, w zmianie nastawienia, potrafi zmotywować oraz zwiększyć potencjał, który pozwala jej podopiecznym na wyznaczanie sobie celów i ich realizację.

Wieloletnie doświadczenie w terapii pedagogicznej, bycie matką dwójki dorosłych już dzieci, Anny i Piotra, zdobyta interdyscyplinarna wiedza oraz jej życiowe doświadczenie, pozwalają jej pomagać ludziom i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Nic nie jest w stanie zastąpić szczerego uśmiechu osób, którym pomaga.

Wypoczywa słuchając muzyki, grając w gry planszowe lub delektując się poezją, którą kocha. Często spaceruje, medytuje i przebywa ze swoimi myślami, bo uważa, że czas spędzony z samą sobą pozwala nabrać dystansu do życia, jak również otworzyć się na nowe.

Wiesława jest przekonana, że kluczem do uczenia innych jest chęć uczenia się czegoś nowego. Dlatego zawsze znajduje czas na uczenie się, począwszy od ukończenia studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach, a skończywszy na kontaktach z ludźmi, od których uczy się każdego dnia.

Jest autorką programów:

  • „Czytam błyskawicznie, uczę się skutecznie”
  • „Zdobywaj wiedzę, zdobywaj świat – skuteczna nauka”
  • „Poznawaj… Ucz się… Zwyciężaj, czyli jak uczyć się skutecznie”
  • „Dysleksja, dysgrafia, dysortografia oraz brak koncentracji – skuteczna pomoc” – indywidualne programy dostosowane do potrzeb ucznia.

Jest też reżyserką spektakli teatralnych, realizowanych z grupami dzieci i młodzieży „Najstarszy krasnal” oraz „Gratka”. Były one wielokrotnie wystawiane na deskach teatru ze 100-letnią tradycją – Teatru Robotniczego w Nowym Sączu, w którym się urodziła i przez wiele lat spełniała zawodowo, obecnie mieszka w Krakowie, ale pracuje w całym kraju, dzięki możliwości pracy online.

20211029_140944