Jobcrafting

Metoda, która pomoże Ci na nowo osiągnąć satysfakcję z tego, co robisz. Projektując swoją pracę inaczej niż dotychczas, dopasujesz ją do siebie, podejmując działania, dzięki którym skutecznie rozprawisz się z rutyną życia zawodowego.

Skończysz 40-tkę, lub jakiś czas temu przekroczyłeś ten magiczny próg i chcesz czegoś więcej niż tylko nudna praca. Być może jesteś managerem, pracujesz na etacie lub budujesz swoją firmę, ale to, co robisz do tej pory, przestało Ci dawać satysfakcję. Tracisz motywację i zaangażowanie.

Rozwiązaniem na Twoje problemy  jest JOBCRAFTING. Ideą Jobraftingu  jest zachęcenie osoby do burzy mózgów, wykonania pewnych ćwiczeń, a następnie wprowadzenia drobnych, ale znaczących zmian w miejscu pracy. Działania te polegają na ponownym nakreśleniu własnego zakresu obowiązków z uwzględnieniem tego, co cię motywuje, interesuje i w czym jesteś dobry.

Cały proces jobcraftingu obejmuje:

  • 3 sesje indywidualne. Każda sesja trwa 90 minut. Odstępy pomiędzy spotkaniami wynoszą średnio ok. 1-2 tygodni. Sesje odbywają się w formie online.
  • Pomiędzy sesjami dodatkowo otrzymujesz ćwiczenia, dzięki którym lepiej uświadomisz sobie swoje mocne strony, wartości, komunikację w relacjach.

W trakcie całego procesu:

  • Przemodelujesz wykonywane przez siebie zadania – przyglądając się z różnych perspektyw dotychczasowemu swojemu zakresowi zadań, zmienisz priorytety, urozmaicisz i zmodyfikujesz zakres obowiązków zawodowych.
  • Stworzysz koszyk zasobów – dzięki wykonanym w trakcie procesu ćwiczeniom, poznasz lepiej  siebie – swoje mocne strony, wartości, ulubione aktywności. Sprawdzisz, w jakich sytuacjach już korzystasz ze swojego potencjału i uświadomisz sobie jak jeszcze lepiej go zagospodarować.
  • Zmienisz sposób myślenia o pracy  – w trakcie burzy mózgów na nowo odkryjesz głębszy sens tego, co robisz, obniżysz poziom stresu i braku motywacji.
  • W oparciu o wygenerowane rozwiązania ustalisz swój osobisty plan działania.
  • Metodą małych kroków  OSIĄGNIESZ DUŻE ZMIANY.

Udział w procesie pozwoli Ci na nowo wykreować  własny zakres obowiązków z uwzględnieniem tego, co cię motywuje, interesuje i w czym jesteś dobry. Utwierdzisz się, czy jest jeszcze przestrzeń, aby z satysfakcją działać w dotychczasowym miejscu pracy, czy też to najwyższa pora szukać nowego zajęcia.